9.03.2017

Porządkując stare pliki natrafiłam na wywiad, który miałam kiedyś przyjemność przeprowadzić z rodowitą Wrocławianką. Materiał zmontował mój przyjaciel, Jakub Wilk. Pani pozostanie anonimowa (pod takim warunkiem zgodziła się na wykorzystanie tego materiału), ale na potrzeby narracji nazwijmy ją Agnes ;). Cała moja rozmowa z nią, bogato ilustrowana rodzinnymi zdjęciami, trwała kilka godzin, ale przyznam, że mogłabym jej słuchać znacznie dłużej. 

Check this out on Chirbit

10 komentarzy:

 1. Niesamowicie sie tego słucha. Bedzie więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wywiad przeprowadzałam w nieco innym celu niż publikowanie go na blogu, więc i kwestie, o które pytałam Agnes, były średnio związane z Breslau czy jego architekturą.

   Usuń
 2. "Ja kocham swojego Wrocławia i więcej nic nie muszę powiedzieć" - Ja też kocham Wrocław i nie muszę nic więcej dodawać. Bardzo to fajne było co Agnes opowiadała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, bo i u mnie ten materiał odnaleziony po latach wywołał uśmiech :)

   Usuń
 3. Jak pomyślę, że ona widziała te wszystkie kamienice jeszcze zanim zdewastowali je ludzie i nadgryzł ząb czasu... zazdroszczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy chciałabym mieć takie wspomnienia i codziennie porównywać je ze stanem obecnym.

   Usuń
 4. Poryczałam się przy koncowce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już po samym wywiadzie płakałam jak bóbr. A później drugi raz przy redagowaniu... :(

   Usuń
 5. Bardzo interesujace !!!! Tak sie sklada ze mieszkamy na ul; Niemcewicza 23 . Kiedys moja zona rozmawiala z ta pania .... jak ja zaluje ze nie bylo mnie przy tym :(((( PS. Mam pytanie . Czy pani jest corka Emili Kodzis z ul;Nowowiejskiej ? Jesli tak to jestesmy kuzynostwem :)))) ze strony mojego taty Jozefa Czarnockiego .Jesli chciala by pani napisac pare slow oto moj meil marek.czarnocki@interia.pl Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujace tym bardziej ze mieszkam na ul; Niemcewicza 23 :))))) Mam pytanie. Czy pani jest curka Emilii Kodzis ? Jesli tak to jestesmy kuzynostwem :))))))))

  OdpowiedzUsuń